14 apríla 2015

Hurghada

Medzi obľúbené destinácie Slovákov patrí aj najvyhľadávanejšia destinácia v Egypte Hurghada. Kto miluje more, určite zavíta do Egypta, presnejšie do Hurghady. Svetovo preslávené letovisko ponúka svoje pláže na pobreží Červeného mora celoročne. Uspokojí milovníkov rušného života, piesočnatých pláží, exotiky, tepla, šnorchlovania, potápania. Veď podmorský svet tejto destinácie patrí k najunikátnejším na svete.

:: Slovensko > Cestovanie > Hurghada

Hurghada

Rozvinutý cestovný ruch Hurghady s luxusnými rezortmi ponúka dokonalé miesto na oddych pre všetky vekové kategórie, priateľský je najmä k rodinám s deťmi. Idálna dovolenka, zo Sloveska priame spojenie z letiska v Bratislave. Letenky z Bratislavy a lety do Hurghady ponúkajú vo svojich dovolenkových balíčkoch mnohé cestovné kancelárie. Let na medzinárodné letisko Hurghada trvá presne štyri hodiny.

Doprava z letiska do mesta

Väčšina dovolenkárov sa o dopravu z letiska do hotela nemusí obávať. Transfer zabezpečí cestovná kancelária. Ak ste však na dovolenke individuálne, požiadajte o zabezpečenie transferu do hotela samotný hotel, v ktorom máte rezerváciu. Je to najrýchlejšie, najekonomickejšie a jednoduché. Ani sa nenazdáte a ste pri bazéne, kde sa môžte ihneď osviežiť po niekoľkohodinovom lete.

Často využívanou možnosťou transferu je využitie ponuky minibusovej dopravy od súkromných prepravcov, ktoré čakajú na klientov priamo pred letiskom a do centra mesta a rezortov vyrážajú po zaplnení minibusu. Odporúčame si cenu za prepravu zjednať s vodičom vopred. Verejná doprava medzi letiskom a centrom letoviska nepremáva.

Čo navštíviť, vidieť

Pláže sú asi najväčšou devízou letoviska, do Hurghady sa predsa jazdí za slnkom a plážovým životom. Medzi najpopulárnejšie pláže patria Makadi Bay, Old Vic Bay či Dream beach, toto sú top miesta, kam určite zavítajte. Pre dobrodruhov je vhodnejší výlet po mori loďou a sprievodcovia vám ukážu jeho najkrajšie miesta na pobreží. V moslimskej krajine môžete, prirodzene, obdivovať tiež architektúru mešít, najznámejšie sú mešity El Nasr Way a El mina.

Keď už budete mať vody a pamiatok Hurghady dosť, vydajte sa na zaujímavé výlety do okolia. Veľmi populárne sú návštevy do sveta beduínov v púšti, ale aj dobrodružné jazdenie na štvorkolkách po piesočných dunách. Návšteva Egypta bez dotyku egyptských pyramíd by nebola kompletná. Vyčleniť si aspoň jeden deň na návštevu hlavného mesta Káhira a neďalekých pyramíd v Gíze. Vážnejších priaznivcov kultúry a histórie čaká ďalší klenot Egypta, za ktorým treba vycestovať trocha ďalej na juh za unikátnym historickým dedičstvom do mesta Luxor.

Turistický sprievodca

Mesto Hurghada sa rozprestiera na 40 km pobrežia, má celoročný slnečný svit, nádherné koralové útesy a desiatky vzrušujúcich atrakcií v prostredí uvoľnenej atmosfére. Aj keď je známa ako prvá potápačská destinácia na planéte, má silnú ponuku pre každého cestovateľa. Pre tých, ktorí nehľadajú potápanie je zaujímavou plážová zábava, extrémne vodné športy, kluby a golf. Atraktívna je relaxačná dovolenka s rezerváciou liečby alebo dvoch v jednom z najlepších hurgadských kúpeľov.

Hurghada luxusné letovisko

Hurghada je luxusné letovisko, ktoré spája mestá Sigala, El-Dahar a El-Memsha. Sigala ponúka veľa prímorských hotelov strednej triedy a veľa reštaurácií. Južne od Sigaly nájdete luxusné letoviská. El-Dahar je staršia očarujúca časť mesta s bohatým bazárom. El Memsha, čo znamená dedinská cesta, je modernou časťou mesta. V okolí je veľa luxusných miest. Navštívte záliv Soma Bay, záliv Makadi alebo Sahl el Hashish.

Hurghada je považovaná za hlavné mesto Riviéry Červeného mora, nachádza sa južne od Suezu a 550 km od Káhiry. Do Hurghady sa dostanete trajektom zo Šarm aš-Šajchu, cestou z Luxoru a na medzinárodné letisko v Hurghade.

Teplota je príjemná po celý rok, pri suchom púštnom podnebí Hurghady treba počítať s veľkými rozdielmi teplôt medzi nocou a dňom, horúce dni, zatiaľ čo noci môžu byť chladné, najmä v zimných mesiacoch. Teplota môže dosiahnuť 18 °C minimá a 42 °C maximá.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára